A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
БАЙКОВЕЦЬКА ГРОМАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ, ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОН

Аналітичний звіт про роботу Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Байковецької сільської ради за 2019 рік

Дата: 15.01.2020 11:57
Кількість переглядів: 517

Аналітичний звіт про роботу

Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Байковецької сільської ради

за 2019 рік

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі –територіальний центр) є бюджетною установою, підзвітною та підконтрольною Байковецькій сільській раді.

Територіальний центр заснований для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують  сторонньої допомоги за місцем проживання.

В своїй діяльності територіальний центр керується Конституцією та Законом України «Про соціальні послуги», постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» зі змінами, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, рішеннями Байковецької сільської ради, розпорядженнями сільського голови.

Основні завдання територіального центру:

- виявлення громадян, які мають право на соціальний супровід та обслуговування, формування електронної бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх потреб у наданні соціальних послуг;

- забезпечення якісного надання соціальних послуг;

- установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговує територіальний центр з метою сприяння в наданні соціальних послуг громадянам;

- забезпечення перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення;

- здійснення заходів з виконання соціальних програм.

Територіальний центр здійснює свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил.

У територіальному центрі утворені такі структурні підрозділи:

  • Відділення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю;
  • Відділення соціальної допомоги вдома;
  • Відділення «Служба «Соціальне таксі».

Територіальним центром здійснюється розгляд та опрацювання звернень громадян, які надходять з вищестоящих органів влади згідно Законів України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», а також звернень громадян безпосередньо до територіального центру.

За 2019 рік до територіального центру надійшло 461 звернення:

- 91 – заяви про взяття на обслуговування;

- 205 – звернень з питань консультування про можливість отримання певного виду допомог чи соціальних гарантій, оздоровлення дітей, тощо.

Станом на 01.01.2020 року на обліку у відділеннях територіального центру перебувало 1063 громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Для здійснення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо діяльності територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), переліку соціальних послуг,  порядку і умов їх надання та інше територіальний центр забезпечує постійне висвітлення в соціальній мережі facebook та на сайті Байковецької сільської ради (контакти, види і зміст соціальних послуг, категорії населення, які мають право на отримання соціальних послуг) та аналітичної інформації про надання соціальних послуг мешканцям територіальним центром.

 

І.Надання соціальної послуги догляд вдома відповідно до вимог Державного стандарту догляду вдома

У відділенні за 2019 рік соціальні послуги отримали 137 осіб, з яких 7 осіб з V групою рухової активності, 51 особа віком 80 років і старше, 45 осіб з інвалідністю, 3 осіб з числа ВПО, 7 осіб з особливими умовами безоплатного обслуговуванні, 15 осіб – ветерани праці, 1 особа - ветеран війни та 2 осіб постраждалі внаслідок аварії ЧАЕС, та інші особи пенсійного віку.

За звітний період припинено надання соціальних послуг 16 громадянам ( 2- з причин працевлаштування (самостійне працевлаштування 1, і 1 – працевлаштування дочки, 14-смерті).

Упродовж звітного періоду робота відділення здійснювалася з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» від 29.12.2009 №1417 (далі - Постанова) та Державного стандарту догляду вдома (далі – Державний стандарт).

На кожного громадянина, що перебуває на обслуговуванні у відділенні, ведеться особова справа, в якій відповідно до Постанови та Державного стандарту містяться документи, що підтверджують його право на отримання соціальних послуг.

За 2019 рік 8 соціальних робітників надавали 137 підопічним різноманітних заходів соціальної послуги догляду вдома на підставі карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг, складання/перегляду індивідуального плану надання соціальної послуги догляду вдома.

Соціальні робітники надавали допомогу у веденні домашнього господарства (придбання і доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, прибирання житла, приготування їжі, миття вікон), у самообслуговуванні (зміна постільної, натільної білизни, вдягання, миття голови, купання, користування туалетом), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, відвідування в закладах охорони здоров’я), в оформленні документів (субсидій на квартирну плату і комунальні послуги, матеріальної допомоги, оплата комунальних послуг, звірення платежів, заміна книжок, написання листів, заяв) тощо.

Відвідування підопічних здійснювалися соціальними робітниками відповідно до затверджених графіків відвідувань від 1 до 5 разів на тиждень. Кількість відвідувань за звітний період становить 11428.

На виконання цільової програми соціального захисту жителів громади на 2017-2020 роки відділенням соцдопомоги вдома організовано доставку 124 продуктових та 75 гігієнічних наборів малозабезпеченим громадянам, що перебувають на обслуговуванні.

Терцентром за період діяльності налагоджено співпрацю із благодійними організаціями. Відділенням соціальної допомоги вдома отримано 5 видів гуманітарної допомоги, а саме: засоби особистої гігієни (памперси, мило, шампунь і т.д.), хімічні засоби для дому (порошок, миючий засіб для посуду і т.д.), технічні засоби реабілітації (ходунки, інвалідні візки, палки-триноги, милиці, крісло-туалет і інші.). Також організована щомісячна доставка засобів особистої гігієни (памперсів, пелюшок та інше) підопічним та особам з інвалідністю, які за станом здоров’я та висновком лікарської комісії потребують зазначених засобів. В рамках співпраці, засоби особистого догляду отримали 101 особа і 23 особи отримали технічні засоби реабілітації.

За звітний період з підопічними проведено майстерклас «Великодні Дзвони» - прикрашання Великодніх писанок, декорація лози; екскурсію в Духовний центр «Зарваниця»; майстер клас з плетіння віночків та оформлення букетів із лікувальних трав для освячення, до Міжнародного дня людей похилого віку – комунікативний захід «Осіннє ретро» новорічно-різдвяний цикл святкувань.

За звітний період, завідувачем відділення проведено 1 перевірку роботи соціальних робітників щодо контролю за організацією та якістю надання соціальної послуги догляду вдома. Відповідно до вимог чинного законодавства забезпечено своєчасне проведення моніторингу та внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг догляду вдома та консультування згідно вимогам державних стандартів у територіальному центрі.

 

ІІ.Проведення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю

Впродовж 2019 року соціальною роботою даного відділення  охоплено 937 сімей та осіб, в яких виховується 847 дітей (14,5% жителів громади) як таких, що перебувають в складних життєвих обставинах, з них під соціальним супроводом перебувало - 17 сімей. У цих сімях виховуються 50 дітей: 33дівчинки і 23 хлопчики.

На даний час під соціальним супроводом знаходяться дві сім’ї у яких відповідно 6 і 7 дітей. Ведення сімей на супроводі, це одна з складних і важливих питань у роботі відділу. Протягом 2019 р. з 17 сімей що знаходились на супроводі, 4 сім’ї досягнули хороших результатів, мінімізували ризики, створено належні умови для утримання дітей є все необхідне, тож були зняті з супроводу. Одна з сімей переїхала у м.Тернопіль.

На обліку терцентру перебуває 3 особи з числа дітей сиріт(з 18-23р) та 2 сім’ї опікунів, які  перебували  під супроводом, де на утриманні перебувають 4 дитини, що позбавлені батьківського піклування. У сім’ях діти адаптувались, отримали підтримку. Фахівцями з соціальної роботи були надані відповідні послуги, що дозволили подолати сім’ї складні умови життя, і на кінець 2019 року  дані сім’ї зняті з супроводу.

В банку даних терцентру перебуває 424 сім’ї в яких існує проблема інвалідності, з них 46 сімей, де виховуються 47 дітей з інвалідністю. Робота з психологічної та соціальної реабілітації такої категорії осіб здійснюється за зверненням.

З метою надання соціальних послуг неповнолітнім та молоді, які засуджені до покарань не пов'язаних з позбавленням волі, терцентром налагоджена співпраця із установами виконання покарань,  проводяться заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактики наркоманії, небезпечних хвороб, надаються індивідуальні консультації.

Також зафіксований один випадок домашнього насильства по відношенню до дитини. Дана сім’я взята на супровід і з мамою дитини проводяться бесіди щодо відповідального батьківства.

У Байковецькій громаді за 2019 рік народилась 71 дитина. Проведено перевірку цільового використання  коштів при народженні дитини. В результаті обстеження виявилось, що одна сім’я перебуває за кордоном і три змінили місце проживання. У сім’ях де народилися діти в цілому виховується 124 дитини: 50 хлопчиків і 74 дівчинки. В результаті народження малюків кілька сімей стали багатодітними і внесені у реєстр. Жодна сім’я не виявила наміру відмовитися від новонародженої дитини.

Фахівцями із соціальної роботи обстежено і проведено оцінки потреб –85 сімей учасників АТО та 5 сімей із числа внутрішньо-переміщених. За результатами проведеної роботи сім`ям надавалися соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні послуги, здійснено сприяння в отриманні допомог, надано необхідні консультації (за запитом), проведено бесіду, щодо виявлення і діагностики Посттравматичного синдрому. Також діти з сімей даної категорії цього року оздоровлювались у літньому таборі «Електронік» м.Рівне.

Важливою ланкою роботи є профілактичні заходи із дітьми, для запобігання  та поширення таким хворобам, як алко-нарко-залежність, запобігання  ризиків ВІЛ та СНІД інфікування. Нажаль з групами ризику не вдається поспілкуватись, тому на стендах коло сільської ради і клубу розміщаються інформаційні бюлетні для ознайомлення.

На даний час ситуація по Байковецькій громаді виглядає так:

- сімї де є алко- і нарко- залежні члени родини – 122 сімї/особи;

- ВІЛ інфіковані  - 8 осіб

Протягом 2019 року фахівці із соціальної роботи надали соціальні послуги 937 особам з числа найуразливіших категорій населення, зокрема клієнти отримали грошово-матеріальні допомоги на виконання програм сільської ради (майже 2 млн. грн..) психологічну та правову допомогу; послуги з оздоровлення; покращили житлово-побутові умови; отримали допомогу одягом, взуттям, продуктовими наборами; оформили або відновили документи;  отримали допомогу в лікуванні, догляді та гарантовані державою соціальні виплати та допомоги; працевлаштовані; поновлені або влаштовані на навчання; залучені до реабілітаційних програм.

Центром активно проводиться робота з виконання заходів реалізації програм: соціального захисту уразливих верств населення, оздоровлення та відпочинку дітей, національно-патріотичного виховання дітей та молоді, протидії ВІЛ-інфекції СНІДу, підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю, програми запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності, щодо реалізації Конвенції про права інвалідів, зайнятості населення Тернопільської області, підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції ,протидії торгівлі  людьми.

 

ІІІ. Відділення «Служба «Соціальне таксі»

Провівши моніторинг населення ОТГ, з’ясовано, що із 244 осіб з інвалідністю є інформація про 49, які мають захворювання опорно-рухового апарату. Станом на 2019 рік осіб з інвалідністю у територіальному центрі налічується 424, з них 47 дітей з інвалідністю; 129 осіб з порушенням опорно-рухового апарату,  з них 14 дітей. Протягом 2019 року послугою скористалось 50 осіб, з них 7 дітей, 6 з яких діти з інвалідністю, 2 дітей в процесі встановлення інвалідності; 2 осіб з порушенням ОР в післяопераційний період, 31 особа з інвалідністю та 10 осіб, які перебувають на соціальному обслуговуванні вдома.  Відповідно до Законів України «Про соціальні послуги», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 №1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» (зі змінами), з метою поліпшення соціального обслуговування осіб з інвалідністю, інших клієнтів терцентру сесія сільської ради вирішила створити у Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Байковецької сільської ради відділення «Служба «Соціальне таксі». У відповідь на заявку установи отримано наказ Міністерства соціальної політики України №1022 від 17.07.2018 року «Про забезпечення спеціально обладнаним автомобілем для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату», де, згідно з переліком, Байковецьку ОТГ забезпечено спеціально обладнаним авто.

 

ІV.Соціальний квартирний облік

Відповідно до Закону України «Про житловий фонд соціального призначення»,  постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 682 "Про деякі питання реалізації Закону України «Про житловий фонд соціального призначення», постанови Кабінету Міністрів України від 16 січня 2007 року №23 «Про затвердження Положення про наглядову раду у сфері розподілу соціального житла»,   та керуючись ст. 30, ст. 52, ч. 6 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення  конституційних прав соціально незахищених верств населення на отримання житла виконавчий комітет сільської ради вирішив запровадити в Байковецькій сільській раді соціальний  квартирний облік.

У 2019 році з питань постановки та зняття розглянуто та задоволено 3 звернення. Поставленим на соціальний квартирний облік особам після досягнення повноліття виділено земельні ділянки піж житлову забудову. Одна сім’я наймає соціальне житло.

 

V.Дорадчий орган «Опікунська рада при виконавчому комітеті сільської ради»

Відповідно до рішення сесії сільської ради від 30.05.2018 року №65 «Про затвердження Положення про опікунську раду при виконавчому комітеті Байковецької сільської ради» здійснюється сприяння забезпеченню реалізації прав інвалідів, одиноких громадян похилого віку на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, соціальне обслуговування,розгляд та надання відповідних рекомендацій, висновків, встановлення опіки та піклування над особами, визнаними судом недієздатними чи обмежено-дієздатними

 Терцентром ведеться облік недієздатних громадян, та приймаються заяви і вчиняються заходи стосовно вирішення їхніх питань. За період ведення такої роботи розглянуто та задоволено 1 звернення законного представника недієздатної особи.

 

Директор ТЦСО НСП  О.І. ЯРІШ

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь