Є така професія – бути добрим, чуйним і терплячим
В умовах надзвичайної ситуації, в якій зараз перебуває Україна, більшість виробничих підприємств взяли вимушену паузу, а державні органи та органи місцевого самоврядування перейшли на дистанційний режим роботи (на щастя, сучасні технології дають змогу так працювати).
Утім, є така професія, яка має назву соціальний працівник. Люди цієї професії ніяк не можуть працювати дистанційно чи припинити виконувати свої обов’язки. Навіть зараз, коли медики через загрозу коронавірусної інфекції закликають усіх залишатися вдома. Більше того, саме тепер соціальні працівники є найбільш жаданими для багатьох людей поважного віку, особливо самотніх.
У зв’язку з цим, Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Байковецької сільської ради тепер діє в умовах посиленої відповідальності.
Що це означає? Те, що два найбільш витребувані відділення: відділення соціальної допомоги вдома та «Служба «Соціальне таксі» працюють в більш інтенсивному режимі, ніж зазвичай. Вони надають послуги 120 самотнім мешканцям та мешканкам громади та ще 53 особам, котрі проживають окремо від своїх родин.
Закупівля необхідних товарів, продуктів харчування та ліків, оплата комунальних послуг стає справжнім викликом для цієї категорії населення в умовах карантину. Саме тому 8 соціальних робітниць спільно із 6 фахівчинями із соціальної роботи, диспетчеркою та 2 водіями «Служби «Соціальне таксі» так організовують роботу, щоб максимально убезпечити підопічних від можливого зараження коронавірусом.
Усі потребуючі громадяни мають можливість звернутися за допомогою за номером телефону 40-40-43 або безпосередньо на мобільні телефони працівників. Від моменту оголошення карантину у лікувальні установи області здійснено 18 поїздок та відреаговано на 6 замовлень по телефону щодо закупівель для жителів населених пунктів громади.
Лише відділення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю може надаівати послуги у дистанційний спосіб:
- поширення актуальної в період епідемії інформації та наочних матеріалів з питань дотримання техніки безпеки серед населення та під час виконання професійних функцій;
- консультування та психологічна підтримка жінок та чоловіків;
- соціальний супровід сімей в складних життєвих обставинах;
- соціальний патронаж умовнозасуджених осіб громади тощо.
Паралельно із основними обов’язками, усі працівники активно долучаються до суспільно корисних проектів. Зокрема, акумулювавши зусилля, поставили собі за завдання забезпечити усіх, хто потребує, захисними масками, виготовляючи їх самостійно.
Для прийомних, опікунських сімей та дитячого будинку сімейного типу, які функціонують на території громади, передано захисні маски та засоби дезінфекції за сприяння керівництва Байковецької сільської ради та Тернопільської обласної державної адміністрації.
Варто зазначити, що керівництво сільської ради робить усе можливе для підтримки та захисту працівників терцентру.