БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Усе, що створив Бог, є мудрим

Дата: 08.04.2020 15:20
Кількість переглядів: 1200

Фото без опису

Готуючи це звернення, шановні мешканці Байковецької громади, ми хочемо достукатися до ваших сердець, до вашого розуму. Просимо вас і застерігаємо – не паліть сухої трави! Якщо не боїтеся штрафів, то побійтеся Бога! Адже все, створене Богом, є мудрим!

Судіть самі. У природі все передбачено так, щоб трава та кущі росли після зими самі, без «допомоги» підпалів. За зиму трава перегниває і не є перешкодою для молодої порослі. Це стосується і гілок, що також згодом перегнивають. До того ж, такі місця прекрасно підходять для гніздування птахів.

Коли гине одна або кілька ланок екосистеми, стан довкілля може незворотно змінитися у гіршу сторону. Кожен звір, кожен жучок, метелик, жаба, кожна травинка і кожна квіточка є єдиним цілим у природі, у біологічній ланці. Важливою є кожна травинка: в 10 сантиметрах верхнього шару ґрунту міститься майже 90% розмаїття флори й фауни лучних екосистем, часто невидимого різноманіття, але дуже важливої ланки екосистеми.

Пам’ятайте: після підпалів виживає і першою пускається в ріст найбільш стійка та невибаглива трава (часто це бур’яни), що не дає далі зростати іншим.

Весняні паління дуже часто шкодять деревам, особливо,молодим.

Випалювання сухого травостою є причиною загибелі кладок і місць гніздування птахів. Також у вогні можуть загинути і постраждати звірі, плазуни, земноводні, особливо новонароджені зайчата, їжаки та жаби. За сильної трав’яної пожежі гинуть майже всі тварини, які живуть в сухій траві або на поверхні ґрунту. Хтось згоряє, хтось задихається в диму.

Пам’ятайте: у вогні горять всі живі істоти, які беруть участь в процесі формування ґрунту. Для дощових черв’яків, наприклад, зайвої сухої трави не буває. Вони дуже швидко переробляють її, перетворюють в найцінніше добриво – гумус, і одночасно роблять ґрунт пухким і живим. Суха торішня трава – не сміття, а їжа, житло, притулок і необхідні умови для життя, створені самою природою для тварин і комах.

Через підпали трави гине вся корисна мікрофлора ґрунту, в тому числі і та, яка допомагає рослинам протистояти хворобам. На відновлення потрібен час, найцінніший навесні, коли рослини набирають силу.

Пам’ятайте: трав’яні пожежі призводять до помітного зниження родючості ґрунту. Пожежа не збільшує кількості мінеральних поживних речовин в ґрунті, а вивільняє їх з сухої трави – робить недоступними для живлення рослин.

Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків, у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук.

Пам’ятайте: з тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, але дуже часто не відновлюється ніколи.

Висновки можете робити самі, бо кожен з вас – господар свого життя. Та не забувайте одну просту річ – ми не єдині на планеті. Ми є невід’ємна частина природи, адже на 70% складаємось з води, наше життя неможливе без кисню та їжі, що дає природа.

Пам’ятайте: ми також частина великої екосистеми, яку самі ж і знищуємо.

Наостанок ще один факт. Пожежна команда Байковецької громади за три місяці цього року вже зробила виїздів на гасіння вогню, насамперед підпалів сухої трави, більше ніж за весь минулий рік. Витрачено тонни пального, великі суми грошей.

А ці кошти можна було використати, для прикладу, на ремонт доріг. Чи не так?

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь