БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Звіт щодо здійснення виконавчими органами Байковецької сільської ради державної регуляторної політики у 2019 році

Дата: 15.04.2020 10:14
Кількість переглядів: 765

Протягом 2019 року реалізація державної регуляторної політики виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалась відповідно до правових та організаційних засад, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі за текстом - Закон) та в межах наданих повноважень.

На виконання Закону у 2019 році виконавчими органами Байковецької сільської ради було проведено роботу в наступних напрямках.

 

Планування діяльності з підготовки регуляторних актів

 

Для забезпечення реалізації принципу послідовності та передбачуваності регуляторної діяльності рішенням Байковецької сільської ради від 16 листопада 2018 року № 748 був затверджений План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2019 рік, який оприлюднено на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».

Протягом року до плану діяльності було додатково внесено 3 проєкти регуляторних актів, з них відповідно: 2 рішення сільської ради, 1 рішення виконавчого комітету. Всі зміни та доповнення до діяльності сільської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2019 рік оприлюднювались на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

Всього у 2019 році розробниками регуляторних актів було заплановано підготувати 7 проєктів рішень сільської ради та виконкому, із них було прийнято 3 регуляторних акти, які пройшли повну процедуру відповідно до Закону, а саме:

- рішення Байковецької сільської ради № 899 від 14 червня 2019 року «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Байковецької об'єднаної територіальної громади на 2020 рік»;

- рішення Байковецької сільської ради № 933 від 30 серпня 2019 року «Про затвердження Регламенту відділу «Центр надання адміністративних послуг» Байковецької сільської ради»;

- рішення виконавчого комітету Байковецької сільської ради № 203 від 24 грудня 2019 року «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на маршруті «Гаї – Шевченківські – Тернопіль».

Інші проєкти регуляторних актів не виносились на розгляд сесії сільської ради та її виконавчого комітету з урахуванням об’єктивних причин.

 

Також на базі пропозицій, які надійшли від виконавчих органів Байковецької сільської ради – розробників регуляторних актів, сформовані та затверджені:

- рішенням сільської ради від 13 грудня 2019 року № 1023 План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2020 рік;

- рішенням виконавчого комітету від 26 листопада 2019 року № 187 План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік, які оприлюднено на офіційному сайті Байковецької сільської ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».


 

Організаційні питання

 

Відповідно до рішення виконавчого комітету від 22 грудня 2018 року № 175 відповідальними структурними підрозділами на які покладено реалізацію повноважень з питань державної регуляторної політики в виконавчих органах Байковецької сільської ради визначено: відділ житлово - комунального господарства, транспорту, зв’язку та благоустрою; відділ економічного розвитку та інвестицій; фінансово-господарський відділ; відділ земельних відносин; відділ юридичної та кадрової роботи, а організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики сільським головою покладено на відділ юридичної та кадрової роботи.

Відповідно до рішення сільської ради від 28 грудня 2018 року № 783 на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку покладено обов’язок щодо здійснення повноважень з питань реалізації державної регуляторної політики ради та супроводу розгляду проєктів регуляторних актів, внесених на розгляд сільської ради.

Протягом 2019 року до Державної регуляторної служби України з метою отримання пропозицій щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики направлено 2 проєкти регуляторних актів:

  • по одному проєкту регуляторного акту, підготовленому відповідно до Плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2019 рік, отриманий висновок;
  •  по одному проєкту ухвалено рішення, що передбачає приведення чинного регуляторного акту до вимог актів вищої юридичної сили (не змінюючи або деталізуючи його вимоги). У такому випадку нормативно - правовий акт визнано Державною регуляторною службою України таким, до якого не застосовуються вимоги  Закону  України  «Про  засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», про що надано відповідний висновок за результатами аналізу повного тексту конкретного документа.

 

Забезпечення інформаційної відкритості

та врахування громадської думки

 

Одним з завдань виконавчих органів Байковецької сільської ради при здійсненні державної регуляторної політики у звітному періоді було забезпечення інформаційної відкритості, та врахування громадської думки, недопущення прийняття економічно недоцільних, неефективних регуляторних актів.

З цією метою оприлюднювались плани діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів та зміни до них; повідомлення про оприлюднення проєктів регуляторних актів; проєкти регуляторних актів та аналізи регуляторного впливу; звіти про відстеження результативності регуляторних актів; регуляторні акти, прийняті виконавчими органами Байковецької сільської ради.

Постійно підтримувалась в актуальному стані інформація на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в розділі «Регуляторна політика».

 

Систематизація регуляторних актів

Байковецької сільської ради та її виконавчих органів

 

З метою виконання вимог статті 5 Закону Байковецькою сільською радою сформовано Реєстр діючих регуляторних актів, який оприлюднено на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «Реєстр діючих регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

 

Здійснення заходів

з відстеження результативності регуляторних актів

 

З метою виявлення неефективних регуляторних рішень, відповідно до статті 10 Закону, виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалось відстеження результативності прийнятих регуляторних актів.

Протягом року звіти з відстеження результативності регуляторних актів оприлюднювались на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «Звіти та відстеження»  розділу «Регуляторна політика».

 

Реалізація державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності протягом звітного періоду була направлена на забезпечення відповідності регулювання господарських відносин вимогам чинного законодавства та їх вдосконалення, на дотримання принципу збалансованості інтересів суб’єктів господарювання і територіальної громади Байковецької сільської ради. 

 

Основними пріоритетами Байковецької сільської ради та її виконавчих органів у 2020 році при забезпеченні та реалізації державної регуляторної політики залишаються:

 - неухильне дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

 - підготовка якісного та ефективного аналізу регуляторного впливу з використанням нової методики як тест малого підприємництва (М-Тест);

- активне залучення представників громадськості до обговорення проєктів регуляторних актів;

- оприлюднення інформації у формі відкритих даних, що сприяє прозорості та відкритості регуляторної діяльності виконавчих органів сільської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь