БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Звіт щодо здійснення виконавчими органами Байковецької сільської ради державної регуляторної політики у 2019 році

Дата: 15.04.2020 10:14
Кількість переглядів: 813

Фото без опису

 

Протягом 2019 року реалізація державної регуляторної політики виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалась відповідно до правових та організаційних засад, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі за текстом - Закон) та в межах наданих повноважень.

На виконання Закону у 2019 році виконавчими органами Байковецької сільської ради було проведено роботу в наступних напрямках.

 

Планування діяльності з підготовки регуляторних актів

 

Для забезпечення реалізації принципу послідовності та передбачуваності регуляторної діяльності рішенням Байковецької сільської ради від 16 листопада 2018 року № 748 був затверджений План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2019 рік, який оприлюднено на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».

Протягом року до плану діяльності було додатково внесено 3 проєкти регуляторних актів, з них відповідно: 2 рішення сільської ради, 1 рішення виконавчого комітету. Всі зміни та доповнення до діяльності сільської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2019 рік оприлюднювались на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

Всього у 2019 році розробниками регуляторних актів було заплановано підготувати 7 проєктів рішень сільської ради та виконкому, із них було прийнято 3 регуляторних акти, які пройшли повну процедуру відповідно до Закону, а саме:

- рішення Байковецької сільської ради № 899 від 14 червня 2019 року «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Байковецької об'єднаної територіальної громади на 2020 рік»;

- рішення Байковецької сільської ради № 933 від 30 серпня 2019 року «Про затвердження Регламенту відділу «Центр надання адміністративних послуг» Байковецької сільської ради»;

- рішення виконавчого комітету Байковецької сільської ради № 203 від 24 грудня 2019 року «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на маршруті «Гаї – Шевченківські – Тернопіль».

Інші проєкти регуляторних актів не виносились на розгляд сесії сільської ради та її виконавчого комітету з урахуванням об’єктивних причин.

 

Також на базі пропозицій, які надійшли від виконавчих органів Байковецької сільської ради – розробників регуляторних актів, сформовані та затверджені:

- рішенням сільської ради від 13 грудня 2019 року № 1023 План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2020 рік;

- рішенням виконавчого комітету від 26 листопада 2019 року № 187 План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік, які оприлюднено на офіційному сайті Байковецької сільської ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».


 

Організаційні питання

 

Відповідно до рішення виконавчого комітету від 22 грудня 2018 року № 175 відповідальними структурними підрозділами на які покладено реалізацію повноважень з питань державної регуляторної політики в виконавчих органах Байковецької сільської ради визначено: відділ житлово - комунального господарства, транспорту, зв’язку та благоустрою; відділ економічного розвитку та інвестицій; фінансово-господарський відділ; відділ земельних відносин; відділ юридичної та кадрової роботи, а організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики сільським головою покладено на відділ юридичної та кадрової роботи.

Відповідно до рішення сільської ради від 28 грудня 2018 року № 783 на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку покладено обов’язок щодо здійснення повноважень з питань реалізації державної регуляторної політики ради та супроводу розгляду проєктів регуляторних актів, внесених на розгляд сільської ради.

Протягом 2019 року до Державної регуляторної служби України з метою отримання пропозицій щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики направлено 2 проєкти регуляторних актів:

  • по одному проєкту регуляторного акту, підготовленому відповідно до Плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2019 рік, отриманий висновок;
  •  по одному проєкту ухвалено рішення, що передбачає приведення чинного регуляторного акту до вимог актів вищої юридичної сили (не змінюючи або деталізуючи його вимоги). У такому випадку нормативно - правовий акт визнано Державною регуляторною службою України таким, до якого не застосовуються вимоги  Закону  України  «Про  засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», про що надано відповідний висновок за результатами аналізу повного тексту конкретного документа.

 

Забезпечення інформаційної відкритості

та врахування громадської думки

 

Одним з завдань виконавчих органів Байковецької сільської ради при здійсненні державної регуляторної політики у звітному періоді було забезпечення інформаційної відкритості, та врахування громадської думки, недопущення прийняття економічно недоцільних, неефективних регуляторних актів.

З цією метою оприлюднювались плани діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів та зміни до них; повідомлення про оприлюднення проєктів регуляторних актів; проєкти регуляторних актів та аналізи регуляторного впливу; звіти про відстеження результативності регуляторних актів; регуляторні акти, прийняті виконавчими органами Байковецької сільської ради.

Постійно підтримувалась в актуальному стані інформація на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в розділі «Регуляторна політика».

 

Систематизація регуляторних актів

Байковецької сільської ради та її виконавчих органів

 

З метою виконання вимог статті 5 Закону Байковецькою сільською радою сформовано Реєстр діючих регуляторних актів, який оприлюднено на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «Реєстр діючих регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

 

Здійснення заходів

з відстеження результативності регуляторних актів

 

З метою виявлення неефективних регуляторних рішень, відповідно до статті 10 Закону, виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалось відстеження результативності прийнятих регуляторних актів.

Протягом року звіти з відстеження результативності регуляторних актів оприлюднювались на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «Звіти та відстеження»  розділу «Регуляторна політика».

 

Реалізація державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності протягом звітного періоду була направлена на забезпечення відповідності регулювання господарських відносин вимогам чинного законодавства та їх вдосконалення, на дотримання принципу збалансованості інтересів суб’єктів господарювання і територіальної громади Байковецької сільської ради. 

 

Основними пріоритетами Байковецької сільської ради та її виконавчих органів у 2020 році при забезпеченні та реалізації державної регуляторної політики залишаються:

 - неухильне дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

 - підготовка якісного та ефективного аналізу регуляторного впливу з використанням нової методики як тест малого підприємництва (М-Тест);

- активне залучення представників громадськості до обговорення проєктів регуляторних актів;

- оприлюднення інформації у формі відкритих даних, що сприяє прозорості та відкритості регуляторної діяльності виконавчих органів сільської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь