Уникайте переохолодження та обмороження
Останні кілька днів зниження добової температури нагадує нам про ризик переохолодження організму та обмороження частин тіла людини. Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при нульовій температурі. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Обмороження насамперед небезпечне для рук та ніг, а також для відкритих ділянок людського тіла: вух, щік та носа. При обмороженні шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
Саме тому просимо жителів нашої громади дотримуватись кількох елементарних правил, щоб уникнути переохолодження та обмороження:
- Одягайтесь так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Тісне взуття може створювати передумови обмороження.
- Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Рукавиці краще обирати з тканини, що відштовхує воду та не пропускає повітря.
- Не вживайте алкогольних напоїв. Негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження.
- Не паліть на морозі. Паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.
- Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню.