150-річчя з дня народження Лесі Українки відзначили у Романовому Селі
Вчора у Байковецькій громаді відбулись урочистості з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки.
Так, у Романовому Селі до пам’ятника відомій українській поетесі та громадській діячці квіти поклав сільський голова Анатолій Кулик. Також у своїй промові він зазначив: «Сьогодні маємо чудову нагоду вкотре згадати видатні таланти, котрі народжує українська земля. Маємо пам’ятати, якою непересічною і обдарованою особистістю була Леся Українка і наскільки вагомим був її вклад у розвиток української культури. У її творчому доробку – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті та переклади світової класики. Вона була неперевершеним поетом-борцем, ніжною, але, водночас, сильною духом, пройнятою прометеївським вогнем любові до людей. Вона не терпіла бездіяльності, пасивності. Незважаючи на хворобу, протестувала словом проти існуючого ладу. Словом боролась за майбутнє України».
Чимало місцевих жителів відвідали урочистий захід. Також серед присутніх були перший заступник сільського голови Микола Дума, заступник сільського голови Віктор Пулька, начальник відділу культури, молоді та спорту Роман Сушко і старости старостинських округів громади.
Поетичні твори видатної українки представили глядачам юні обдарування села. Зворушливо звучали і пісні на слова Лариси Косач.
Про те, що Лесю Українку згадують і шанують не лише на рідній землі зауважив Володимир Сандлак, староста Ангелівського старостинського округу, до якого, власне, і належить Романове Село. Також він зауважив, що про світову славу поетеси свідчать пам’ятники, встановлені на її честь за кордоном. Ми маємо пишатися геніальною донькою українського народу.
Також до присутніх звернулася колишня директора місцевої школи Марія Лопух. Вона розповіла цікаві факти з біографії письменниці. А також наголосила, що світова література не може назвати іншого письменника з таким талантом, щирим і самобутнім голосом, полум’яним серцем, глибокою мудрістю та аналітичним розумом.
Вражає багатожанровість її спадщини: чудова поезія, складні філософсько-психологічні поеми, геніальні драматичні твори.
На завершення заходу завідувач клубом Мирослава Масло подякувала усім, хто долучився до заходу, а також побажала присутнім міцного здоров’я та усіляких гараздів.