Літній відпочинок – це незабутнє завершення навчального року
Навчальний рік має завершитися незабутніми враженнями. Саме так прагнуть побудувати свою виховну роботу педагоги Байковецької громади.
Як інформує відділ освіти Байковецької громади, з завершенням навчального року виховний процес переходить в іншу площину – організованого відпочинку школярів. У цьому навчальному році з бюджету громади виділено 120 тис. грн. на екскурсії та оздоровлення дітей із пільгових категорій.
Літній відпочинок для дітей – це надзвичайна пора, яка приносить радість, позитивні та яскраві емоції. І розпочалася вона 2 червня екскурсію дітей початкових класів до Тернопільського обласного краєзнавчого музею.
У відділі «Природа» наші школярики мали можливість не тільки ознайомитися з експозицією, але й переглянути пізнавальний мультфільм про охорону тварин, взяти участь у вікторині та інтелектуальних іграх. Було весело і цікаво! Загалом протягом тижня у цьому музейному закладі побували 108 учнів шкіл громади.
Приємно те, що екскурсоводи та працівники музею креативно підійшли до роботи з дітьми різних вікових категорій. Вони організували не просто довгі розповіді, а цікаві, веселі, різноманітні активності: вікторини, ігри, перегляди та обговорення відео, квести, майстер-класи, ознайомлення із старовинними традиціями галицького побуту (прядіння, прасування, зав'язування хустки тощо).
Такий підхід викликав позитивні емоції у дітей та їхніх наставників. Всі заходи були дуже цікаві, корисні та пізнавальні.
Величезне спасибі працівникам Тернопільського обласного краєзнавчого музею.
Що було далі? Далі були Львів, Зарваниця, Джуринський водоспад, ТРЦ «Подоляни»…
Львів
Наймолодші школярики 3 червня 2021 року вирушили до Львова. Дорогою до духовної столиці України вони разом з вчителями відвідали Свято-Успенську Унівську Лавру – один із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври. Ця святиня з тривалою і давньою історією, яка відображає історію самої Української Церкви, з її періодами руйнувань та переслідувань, розквіту й відродження.
Не менш вражаючим місцем для дітей став Океанаріум у Львові.
Через кілька днів у цей же вражаючий музей музей живої морської природи навідалися учні 5-10 класів.
Великі акваріуми, де плавають понад 3000 рибок різних видів, серед яких є як звичайні рибки із зоомагазинів, так і жителі Світового океану, зокрема арвана, що мешкає у водах Південної Америки. В більшості рибок океанаріуму дуже давнє походження – з часів динозаврів.
Діти були у шаленому захоплені від побаченого.
Зарваниця
Пізнавальними та насиченими також були поїздки учнів 1-4 та 5-8 класів у Марійський Духовний центр у с. Зарваниця – особливе місце для всіх, хто прагне духовного зростання. Дітей привітно зустрів семінарист брат Тарас Хома. Він розповів дітям чудесну історію Ікони Матері Божої Зарваницької, показав артефакти непростої долі УГКЦ, провів Хресною дорогою до, дивовижного за своєю красою, місця, котре називають Українським Єрусалимом. Неповторна атмосфера цього унікального місця подіяла і на наших крутиголів і бешкетників. Юні прочани, захоплено роззиралися навкруги і уважно слухали розповіді провідника. Сподіваємось, що мандрівка до справжньої перлини духовного життя нашого народу стане ще однією цеглинкою у будівництві їхніх юних душ.
Джуринський водоспад
Це одне із найкрасивіших та неймовірних місць не лише Тернопільщини, а й всієї України. Під час цих екскурсій школярі також навідалися у село Хрещатик, де є оглядовий майданчик, з якого можна спостерігати унікальне природне явище, яке називається меандрами Дністра. Це величезний підковоподібний поворот річки. А якщо з цього місця дивитися на Заліщики, то здається, що місто розташован на острові. Учні також мали змогу залізти в купіль Свято-Івано-Богословського монастиря, відвідати церкву 1768 року та печери-келії, видовбані ченцями ще до заснування храму.
ТРЦ «Подоляни»
Напевне, всі діти люблять піци! Але точно не всі знають, як готується ця смакота. У «Подолянах» юні гурмани шкіл громади отримали можливість спробувати себе в ролі піцайол. Для них організували майстер-клас із приготування піци. Замішували тісто, готували соус, на розкачану паляничку накладали ковбаску, гриби, сир, приправи…
Виявляється, що робити піцу – заняття захоплююче! А їсти її ще більше задоволення! От тепер мами, принаймні на час літніх канікул, точно отримають додаткове завдання…
Утім, приготування піци – це ще не все. Наші учні брали активну участь у ще одному майстер-класі – із приготування суші .
Для багатьох приготування суші – справжнє таїнство. Здається, цей процес досить складний, але якщо знати деякі тонкощі, то все вдасться.
Саме про це розповідали та показували майстрині цієї японської страви.
Суші – здорова низькокалорійна їжа. У них немає ніяких шкідливих складових, а всі інгредієнти можна знайти на полицях супермаркету.
…Канікули тривають. Попереду ще багато нових і яскравих вражень!