БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

Звіт щодо здійснення виконавчими органами Байковецької сільської ради державної регуляторної політики у 2021 році

Дата: 04.01.2022 12:55
Кількість переглядів: 495

Фото без описуЗвіт

щодо здійснення виконавчими органами Байковецької сільської ради державної регуляторної політики у 2021 році

 

Протягом 2021 року реалізація державної регуляторної політики виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалась відповідно до правових та організаційних засад, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі за текстом - Закон) та в межах наданих повноважень.

На виконання Закону у 2021 році виконавчими органами Байковецької сільської ради було проведено роботу в наступних напрямках.

 

Планування діяльності з підготовки регуляторних актів

Для забезпечення реалізації принципу послідовності та передбачуваності регуляторної діяльності рішенням Байковецької сільської ради від 10 грудня 2020 року № 8/1/20 був затверджений План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2021 рік.

Згадані плани діяльності оприлюднено на офіційному сайті ради https://bsr1653.gov.ua/news/1611045291/ в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».

Протягом року до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2021 рік було додатково внесено 3 проєкти регуляторних актів. Всі зміни та доповнення до діяльності сільської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік оприлюднювались на офіційному сайті ради https://bsr1653.gov.ua/news/1611045291/ в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

Всього у 2021 році розробниками регуляторних актів було заплановано підготувати 5 проєктів рішень сільської ради, із них було прийнято 1 регуляторний акт, який пройшов повну процедуру відповідно до Закону, а саме:

- рішення Байковецької сільської ради № 8/11/10 від 1 липня 2021 року «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Байковецької сільської ради на 2022 рік».

Інші проєкти регуляторних актів не виносились на розгляд сесії сільської ради з урахуванням об’єктивних причин.

Також на базі пропозицій, які надійшли від виконавчих органів Байковецької сільської ради – розробників регуляторних актів, сформовані та затверджені:

- рішенням сільської ради від 15 грудня 2021 року № 8/19/3 План діяльності з підготовки регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2022 рік, який оприлюднено на офіційному сайті Байковецької сільської ради https://bsr1653.gov.ua/news/1640179038/ в підрозділі «План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

 

Організаційні питання

Відповідно до рішення виконавчого комітету від 22 грудня 2018 року № 175 відповідальними структурними підрозділами на які покладено реалізацію повноважень з питань державної регуляторної політики в виконавчих органах Байковецької сільської ради визначено: відділ житлово - комунального господарства, транспорту, зв’язку та благоустрою; відділ економічного розвитку та інвестицій; фінансово-господарський відділ; відділ земельних відносин; відділ юридичної та кадрової роботи, а організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики сільським головою покладено на відділ юридичної та кадрової роботи.

Протягом 2021 року до Державної регуляторної служби України з метою отримання пропозицій щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики направлено 2 проєкти регуляторних актів:

по проєкту рішення Байковецької сільської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Байковецької сільської ради на 2022 рік», підготовленому відповідно до Плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Байковецької сільської ради на 2021 рік, отриманий висновок про відсутність пропозицій щодо удосконалення регуляторного акту відповідно до принципів та вимог Закону;

 по проєкту рішення Байковецької сільської ради «Про затвердження Правил благоустрою території сіл Байковецької сільської ради» отримано роз’яснення Державної регуляторної служби України щодо необхідності удосконалення проекту регуляторного акту у відповідність до вимог чинного законодавства з урахуванням наданих пропозицій.

Окрім цього був поданий 1 лист-звернення до  Державної регуляторної служби України з метою виявлення в проєктах рішень Байковецької сільської ради, а саме: "Про встановлення тарифів на послуги, що надаються КП "Байковецьке" та "Про встановлення тарифу на окремий вид ритуальних послуг, що надаються КП "Байковецьке" норм регуляторного характеру.

Забезпечення інформаційної відкритості та врахування громадської думки

Одним з завдань виконавчих органів Байковецької сільської ради при здійсненні державної регуляторної політики у звітному періоді було забезпечення інформаційної відкритості та врахування громадської думки, недопущення прийняття економічно недоцільних, неефективних регуляторних актів.

З цією метою оприлюднювались плани діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів та зміни до них; повідомлення про оприлюднення проєктів регуляторних актів; проєкти регуляторних актів та аналізи регуляторного впливу; звіт про відстеження результативності регуляторного акту; регуляторний акт, прийнятий Байковецькою сільською радою.

Постійно підтримувалась в актуальному стані інформація на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в розділі «Регуляторна політика».

Систематизація регуляторних актів Байковецької сільської ради та її виконавчих органів

З метою виконання вимог статті 5 Закону Байковецькою сільською радою сформовано Реєстр діючих регуляторних актів, який оприлюднено на офіційному сайті ради bsr1653.gov.ua. в підрозділі «Реєстр діючих регуляторних актів»  розділу «Регуляторна політика».

Здійснення заходів з відстеження результативності регуляторних актів

З метою виявлення неефективних регуляторних рішень, відповідно до статті 10 Закону, виконавчими органами Байковецької сільської ради здійснювалось відстеження результативності прийнятих регуляторних актів.

Протягом року звіт з відстеження результативності регуляторного акту оприлюднений на офіційному сайті ради https://bsr1653.gov.ua/zviti-ta-vidstezhuvannya-13-58-51-15-02-2017/ в підрозділі «Звіти та відстеження»  розділу «Регуляторна політика».

Реалізація державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності протягом звітного періоду була направлена на забезпечення відповідності регулювання господарських відносин вимогам чинного законодавства та їх вдосконалення, на дотримання принципу збалансованості інтересів суб’єктів господарювання і територіальної громади Байковецької сільської ради. 

Основними пріоритетами Байковецької сільської ради та її виконавчих органів у 2022 році при забезпеченні та реалізації державної регуляторної політики залишаються:

 - неухильне дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

 - підготовка якісного та ефективного аналізу регуляторного впливу з використанням нової методики як тест малого підприємництва (М-Тест);

- активне залучення представників громадськості до обговорення проєктів регуляторних актів;

- оприлюднення інформації у формі відкритих даних, що сприяє прозорості та відкритості регуляторної діяльності виконавчих органів сільської ради.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь