Говорили про башту і про… декомунізацію
Зранку минулої п’ятниці у кабінеті Байковецького сільського голови Анатолія Кулика було досить людно. Справа в тому, що керівник громади ініціював зустріч з громадським активом села Ступки, на якій мова мала йти про водонапірну башту, розташовану у цьому населеному пункті. Точніше про юридичні нюанси стосовно її функціонування.
Чи то активісти мали якісь сумніви і недовіру щодо мети зустрічі, чи то захотіли увіковічнити її, але вони запросили на неї знімальну групу телеканалу Суспільне Тернопіль. Що ж, Байковецька громада є відкритою, вона нічого не приховує від людей, тож присутність журналістів не стала завадою для конструктивного діалогу.
Про що ж, власне, йшлося?
У 2020 році Ступки влилися у Байковецьку територіальну громаду. Відтак усі основні засоби, інші необоротні матеріальні активи та запаси були передані на баланс Байковецької сільської ради. Фактично вона стала правонаступником майна, усіх прав, зобов’язань та об’єктів колишньої Ступківської сільської ради. У тому числі водонапірної башти, зведеної у 1993 році.
Беручи до уваги потребу мешканців села Ступки у безперебійній подачі води, а також необхідність якісного та вчасного обслуговування обладнання башти, вона рішенням сесії Байковецької сільської ради 28 травня 2022 року була передана на баланс комунального підприємства «Байковецьке».
Але вже через півтора місяця до Байковецької сільської ради звернулися члени обслуговуючого кооперативу «Краплинка 1» з клопотанням передати їм башту в оренду на 5 років.
Йдучи їм назустріч та відповідно до п.1 ст. 5 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» депутати на черговій сесії 30 серпня 2022 року внесли водонапірну башту в Перелік першого типу об’єктів комунального майна Байковецької сільської ради для передачі його в оренду на аукціоні.
Тепер, як цього вимагає закон, відбувається процедура внесення інформації про потенційний об’єкт оренди до електронної торгової системи. Однак, це вимагає дотримання і виконання певних формальностей: укладення договору, підготовки документів та рішення щодо наміру передачі комунального майна в оренду тощо. А на це потрібен певний час.
Саме про це говорив сільський голова представникам громадського активу села Ступки. Адже склалося враження, що у них закралася думка, нібито сільська рада гальмує процес передачі башти в оренду.
Ні, це не так. Насправді цей процес, не такий простий, як може видатись: потрібно виконати, як кажуть у народі, багато паперової роботи.
Окрім того, у державі введено воєнний стан. Він однозначно впливає на хід прийняття і виконання багатьох рішень. Бо, насамперед, маємо робити все, щоб допомогти Збройним Силам України, аби перемогти агресора.
Кілька слів про телесюжет, який транслювали новини Суспільного. Зауважимо, що журналісти побували також у Ступках, де брали коментарі у місцевих мешканців. Один з їхніх аргументів: башту зводили люди, тому й вони мають нею управляти. Громадянин Ігор Радецький навіть розповів історію її будівництва, а згодом проведення ремонтних робіт. Однак він, як колишній сільський голова, чудово знає, що башта була на балансі Ступківської сільської ради. І цілком законно, а іншого шляху, відповідно до діючого законодавства, й бути не могло, передана на баланс Байковецької сільської ради.
То що не так, пане Ігорю? Навіщо вводити людей в оману? Адже завжди слід мати на увазі, що неможливо вирвати бажане з законодавчого процесу.
Що далі? Попереду аукціон. І, сподіваємось, що саме «Краплинка 1» стане переможцем й отримає водонапірну башту в оренду.
І ще одне зауваження, але вже не про башту. На зустрічі з Байковецьким сільським головою той же Ігор Радецький висловив невдоволення тим, що в Ступках демонтовано пам’ятний знак (червону зірку) радянським воїнам, правонаступниками яких є рашисти. Так, так, ті рашисти, котрі розв’язали проти нас жахливу, безжальну війну.
Знаючи про те, що нині в усій Україні відбувається процес декомунізації, знаючи про звірства радянської армії в у другій світовій війні, особливо в Західній Україні, знаючи про те, що послідовники радянської імперії російські орки вже майже десять місяців плюндрують Україну, ґвалтують, катують, вбивають українців, ставити такі запитання, як мінімум, святотатство.
Зрештою, рішення сесії сільської ради про демонтаж пам’ятних знаків та пам’ятників радянської доби на території Байковецької громади було прийнято відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Фото з сайту - Суспільне Новини