Соціальний паспорт – дієвий інструмент публічного управління
Відповідно до поданої заявки та конкурсного відбору Байковецька сільська рада стала учасником проекту за підтримки Посольства Великої Британії в Україні та Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез», що має на меті провести аналіз, моніторинг та оновлення плану соціального розвитку громади на середньострокову перспективу.
Учора відбулося перше засідання робочої групи з питань розробки «Соціального паспорта» та проведення оцінки потреб населення у соціальних послугах Байковецької територіальної громади за участі регіональних представниць благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Яни Шкуратової, Марії Вербицької та Яни Совик. Партнерів представила директорка Центру надання соціальних послуг Оксана Яріш.
З 2015 року ця організація, яка діє за підтримки Агентства ООН у справах біженців UNHCR, координує гуманітарну допомогу, захищає права внутрішньо переміщених осіб та ветеранів в усіх областях України (окрім тимчасово окупованих територій). А з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України 24 лютого 2022 року, SSS зосередив свою роботу на проєктах гуманітарної допомоги у тих містах, які найбільше постраждали від війни. Їхні зусилля направлені на те, щоб зменшити вплив гуманітарної катастрофи на життя людей.
Спочатку присутні обмінялися думками про те, з якими викликами найчастіше стикаються мешканці (у т.ч. внутрішньо переміщені особи), а також про те, як поліпшити становище кожного. Опісля йшлося про соціальний паспорт громади.
Соціальний паспорт – дієвий інструмент публічного управління місцевим розвитком, який надасть змогу:
- оцінити потенціал громади;
- стимулювати розширення асортименту та покращення якості соціальних послуг;
- створити належні умови для нормальної життєдіяльності населення;
- підвищити спроможність громади та представницьких органів розв’язувати проблеми на місцевому рівні та коштом місцевого бюджету.
З його допомогою робота органу місцевого самоврядування дасть відповіді на три основних питання: ХТО МИ? ЯКІ МИ? ЩО нам РОБИТИ ДАЛІ? Це документ, який містить актуальну інформацію про ресурси та соціальні особливості громади. Він описує адміністративно-територіальний устрій, демографічний стан, рівень зайнятості/безробіття, інфраструктуру, житлово-комунальне господарство, громадські та релігійні організації, місцеве самоврядування та бюджет, а також ризики, з якими стикаються мешканці громади.
Члени робочої групи висловили свої очікування від співпраці та узгодили подальші кроки із вірою в найближчу Перемогу України!