ЦНАП – це вимога сучасності і запорука майбутніх звершень
Учора у Байківцях розпочався семінар-тренінг «Створення Центрів надання адміністративних послуг в сучасних умовах: вимоги, проблеми, практики».
У ньому взяли представники, в тому числі сільські голови, 16 громад області, які планують створити у себе ЦНАПи. Вони прагнули ознайомитися з досвідом інституційного створення Центрів та забезпечення якісного клієнтоорієнтованого підходу до відвідувачів, ознайомитись з основними правилами, вимогами і рекомендаціями щодо сервісу та етикету, які практично застосовуються в кращих Центрах області, а також з принципами безбар’єрності.
Своїми успіхами у цьому напрямку ділилися фахівці ЦНАПів Шумської, Ланівецької, Великогаївської та, власне, Байковецької громад.
Дистанційно учасників семінару привітали представниця Міністерства цифрової трансформації заступниця начальника управління – начальниця відділу з питань моніторингу якості послуг та розвитку цифрових інструментів для надавачів адміністративних послуг Міністерства цифрової трансформації України, Марина Бобраницька та керівник Програми ПРООН з розвитку регіонів Мустафа Саіт-Аметов. До речі, семінар відбувся рамках Проєкту ПРООН/ SIDA «Посилене партнерство для сталого відновлення».
З вітальним словом до присутніх звернувся Байковецький сільський голова Анатолій Кулик. Він, зокрема, зазначив, що сьогодні навіть не може собі уявити сільську раду без Центру надання адміністративних послуг.
– По суті, – зазначив він, – ЦНАП – це наше обличчя, це те, як люди нас сприймають.
Керівник громади також поінформував про те, що у кожному селі створено віддалене робоче місце Центру.
Опісля до слова модератора семінару, директорка департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА Галина Воляник запросила до слова експерта проекту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» Романа Матвійчука. Він окреслив основні кроки у створенні належного ЦНАПу в територіальній громаді.
Про успішні приклади створення ефективного ЦНАП в територіальній громаді розповіли Людмила Мельничук та Віталія Друзюк – керівниці ЦНАПів Шумської та Лановецької міських рад.
Христина Верменічева, начальниця відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції говорила про особливості надання адміністративних послуг з реєстрації нерухомого майна та бізнесу через ЦНАП.
Запровадження адміністративних послуг державної реєстрації актів цивільного стану – це тема виступу Христини Ковальчук, заступниці начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільській області Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, та Володимира Петрука, директора Тернопільської регіональної філії державного підприємства «Національні інформаційні системи».
Валентина Бліщ, заступниця начальника Головного управління – начальниця управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, розповіла про запровадження адміністративних послуг Державного земельного кадастру через ЦНАП.
Опісля було багато запитань до спікерів, були цікаві дискусії.
Наостанок виконуюча обов’язки начальниці Центру надання адміністративних послуг Байковецької сільської ради Світлана Басмат провела для учасників семінару своєрідну екскурсію Центром та поділилася успіхами та досягненням.
Після обіду семінар продовжив свою роботу у Великогаївській громаді.