Байковецьку громаду відвідала делегація з Криворіжчини
Вчора до Байковецької сільської ради завітали представники Глеювацької та Карпівської громад Криворізького району, Дніпропетровської області. До її складу ввійшли працівники апаратів виконавчих органів. Посадовці перейматимуть досвід нашої громади, зокрема, у сфері бізнесу, туризму, освіти, культури тощо.
Гостей привітав Байковецький сільський голова Анатолій Кулик. Він коротко розповів про те, як змінилася громада після початку децентралізації. Також його заступник Віктор Пулька представив делегації керівників структурних підрозділів сільської ради.
Як зауважив Анатолій Кулик, наразі для всієї України найважливіше завдання - перемогти у кровопролитній війні з російським агресором. Ми повинні зробити все можливе для цього!
Після жвавої презентаційної частини щодо змін та досягнень, які відбулися в громаді, представники обмінювалися досвідом напрацювань з часу заснування громад. Також сторони обмінялися подарунками та теплими словами вітань. Варто зазначити, що візит організовало урбан-бюро Big City Lab, що займається розвитком міст та територій, і пише стратегію розвитку для громад.
Свій візит у Байковецьку громаду гості продовжили екскурсією до костелу Св. Шарбеля. Потім вони побували у кінно-спортивному клубі «Baykov», а також мали можливість ознайомитись з роботою підприємств ТОВ "МОСТ-УКРАЇНА" та ТОВ "СЕ БОРДНЕТЦЕ -УКРАЇНА". Делегацію супроводжували заступник сільського голови Віктор Пулька, завідувачка сектору економічного розвитку та інвестицій Тетяна Сидорко та головний спеціаліст цього сектору Василь Телеп.
Судячи з численних запитань, розвиток нашої громади, наш досвід справив на них позитивне враження. Багато почутого і побаченого вони тепер впроваджуватимуть у себе.
Також сторони обговорили виклики з якими нині, під час російської збройної агресії, довелося зіштовхнутися представникам місцевої влади. У наших друзів набагато складніша ситуація, вони щодня живуть у тривозі та потерпають від численних обстрілів. Після підриву Каховської ГЕС наші колеги потерпали через нестачу води, її довелося підвозити до усіх населених пунктів громади.
Потім гості продовжили свою екскурсію селами. Зокрема, вони побачили роботу соціальної пральні у Шляхтинцях, Коворкінг-Центру, бібліотек, а також побували у будинку культури с. Лозова. Наступними локаціями стали Лозівська школа, обсерваторія та спортивний майданчик з штучним покриттям. Начальниця відділу освіти Віра Коршняк поділилася своїми напрацюваннями, зокрема, як реформується освітня галузь у нашій громаді.
Загалом зустріч була конструктивною та інформативною. Сподіваємось, що наш досвід буде корисним і гості зможуть дещо перейняти для себе.