Не довіряйте псевдоволонтерам та аферистиам-«благодійникам»
В Україні триває повномасштабна війна, і поки одні збирають копійку до копійки на допомогу військовим і переселенцям, шахраї не упускають можливості нажитися на чужій біді. Втративши совість, вони навіть привласнюють гроші військових, які потрапили у полон або зникли безвісти...
Вони вміють спілкуватися з людьми, тиснути на жалість і спокушати
Останнім часом у громаді теж було кілька ситуацій, які доводять, що різні шахраї активізувалися. Так, в одному з сіл бачили авто, з якого кілька днів поспіль спостерігали за власниками будинків. В іншому помітили підозрілих людей, які щось винюхували.
Назвемо кілька основних схем, за якими найчастіше працюють аферисти. Але для початку зазначимо, що без дозволу органу місцевого самоврядування, у нашому випадку Байковецької сільської ради, ніхто не має права ходити від будинку до будинку і збирати гроші чи роздавати різну гуманітарну допомогу.
Отже…
Найчастіше зараз шахраї можуть навідуватися в оселі людей під приводом збору грошей для ЗСУ, для придбання авто для воїнів, для викупу з полону тощо. Як діяти? Перевірте документи, зателефонуйте в сільську раду чи поліцію.
Далі. До вашої хати можуть зайти незнайомці і повідомити, що вам нарахована соціальна допомога від держави або благодійних організацій на велику суму. Але треба дізнатися номер картки та іншу інформацію. Як діяти? Женіть з хати і викликайте поліцію.
Ще одна афера. Вам можуть запропонувати талони на пальне за низькими цінами або якісь дефіцитні товари. Як діяти? Так само як у попередній ситуації. Безплатний сир, як відомо, буває тільки в мишоловці.
Ці, а також інші афери можуть бути задіяні через електронні ресурси та мобільні телефони.
Наприклад, шахрай може зателефонувати від імені співробітника банку та повідомити, що ваша картка заблокована (або їй загрожує блокування). Щоб «розблокувати» її, шахрай обов’язково запитає конфіденційні реквізити.
Пам'ятайте: справжній співробітник банку ніколи не запитає конфіденційні дані картки, тому що це – порушення закону.
Ще одна порада. Якщо купуєте товар через інтернет або пошту, платіть за нього після отримання.
І наостанок. Будьте завжди пильні. Пам’ятайте, що шахраї також вороги України.