БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Тернопільська область, Тернопільський район

У Києві відбувся семінар – навчання щодо усиновлення та взаємодобору громадян, які виявили бажання усиновити дітей

Дата: 24.09.2018 14:35
Кількість переглядів: 801

Фото без опису

Усиновлення – особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями і дитини, і дорослого. Є багато людей, які готові стати батьками обездоленій дитині. Кожного дня хтось із дітей відкриває двері своєї нової домівки, а за ними мама і тато, які так довго чекали на них.  Ці діти ще не знають, але обов’язково пізнають, що таке щира, справжня батьківська любов і турбота. Серед них і малюки, і діти більш старшого віку, і діти, які мають певні проблеми зі здоров’ям, і родинні групи братиків і сестричок.  Усі вони мріють про тата і маму: малюють їх, пишуть їм листівки, бачать їх у снах.

Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З 17.09.2018 до 21.09.2018 р. у Києві відбувся короткотерміновий семінар за темою «Забезпечення функціонування системи підготовки до усиновлення та взаємодобору громадян, які виявили бажання всиновити дитину, кандидатів в усиновлювачі, а також дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування» з метою підвищення кваліфікації працівників соціальної сфери у 2018 році. Участь у семінарі прийняла головний спеціаліст служби у справах дітей Байковецької сільської ради Христина Столяр.

Фото без опису

Важливою темою для огляду та обговорення можна виокремити: «Діяльність ССД в процесі національного та міжнародного усиновлення. Аналіз та рекомендації». У програмі семінару-навчання розглянуті питання усиновлення: огляд системи усиновлення, відбір сімей та підбір дитини, роль та обов’язки спеціаліста з питань усиновлення, відкритість в усиновленні та інші.

Окрім цього, йшлося про захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, актуальні питання подолання безпритульності та бездоглядності дітей тощо.

Фото без опису

Зауваженння: "Щодо таємниці усиновлення. В законодавстві вже прописано, що усиновлення дитини іноземцями не є таємним".

Пропозиції:

  1. Внести зміни до постанови № 905 від 8 жовтня 2008 р. «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей такі, як обов’язкове навчання кандидатів в усиновлювачі, щоб проходили обов’язкові курси навчання, це може вплинути на меншу кількість скасувань усиновлення.
  2. Щоб кандидати в усиновлювачі несли відповідальність за скасування усиновлення, тобто, щоб не скасовувати усиновлення, а позбавляти їх батьківських прав.
  3. Щодо здійснення нагляду за усиновленими дітьми
  4. Про звернення медицини в МСП, щодо допомоги кандидатам в усиновлювачі обстежувати усиновлених дітей для зменшення таких процесів, як скасування усиновлення.
  5. Коли діти перебувають під опікою, підвищити (поширити) пільги на таких дітей.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь