У Києві відбувся семінар – навчання щодо усиновлення та взаємодобору громадян, які виявили бажання усиновити дітей
Усиновлення – особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями і дитини, і дорослого. Є багато людей, які готові стати батьками обездоленій дитині. Кожного дня хтось із дітей відкриває двері своєї нової домівки, а за ними мама і тато, які так довго чекали на них. Ці діти ще не знають, але обов’язково пізнають, що таке щира, справжня батьківська любов і турбота. Серед них і малюки, і діти більш старшого віку, і діти, які мають певні проблеми зі здоров’ям, і родинні групи братиків і сестричок. Усі вони мріють про тата і маму: малюють їх, пишуть їм листівки, бачать їх у снах.
Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
З 17.09.2018 до 21.09.2018 р. у Києві відбувся короткотерміновий семінар за темою «Забезпечення функціонування системи підготовки до усиновлення та взаємодобору громадян, які виявили бажання всиновити дитину, кандидатів в усиновлювачі, а також дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування» з метою підвищення кваліфікації працівників соціальної сфери у 2018 році. Участь у семінарі прийняла головний спеціаліст служби у справах дітей Байковецької сільської ради Христина Столяр.
Важливою темою для огляду та обговорення можна виокремити: «Діяльність ССД в процесі національного та міжнародного усиновлення. Аналіз та рекомендації». У програмі семінару-навчання розглянуті питання усиновлення: огляд системи усиновлення, відбір сімей та підбір дитини, роль та обов’язки спеціаліста з питань усиновлення, відкритість в усиновленні та інші.
Окрім цього, йшлося про захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, актуальні питання подолання безпритульності та бездоглядності дітей тощо.
Зауваженння: "Щодо таємниці усиновлення. В законодавстві вже прописано, що усиновлення дитини іноземцями не є таємним".
Пропозиції:
- Внести зміни до постанови № 905 від 8 жовтня 2008 р. «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей такі, як обов’язкове навчання кандидатів в усиновлювачі, щоб проходили обов’язкові курси навчання, це може вплинути на меншу кількість скасувань усиновлення.
- Щоб кандидати в усиновлювачі несли відповідальність за скасування усиновлення, тобто, щоб не скасовувати усиновлення, а позбавляти їх батьківських прав.
- Щодо здійснення нагляду за усиновленими дітьми
- Про звернення медицини в МСП, щодо допомоги кандидатам в усиновлювачі обстежувати усиновлених дітей для зменшення таких процесів, як скасування усиновлення.
- Коли діти перебувають під опікою, підвищити (поширити) пільги на таких дітей.